Newsy

Przydatne linki

Na skróty

silikonowanie pure silikon logo

Ludzie ze społeczności budowlanej i remontowej, zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i komercyjnym, wiedzą, że silikon może być używany na wiele różnych sposobów. Dzięki swoim unikalnym właściwościom uszczelniacze na bazie silikonu mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz, niezależnie od środowiska.

 

Oto niektóre z zastosowań szczeliw silikonowych, z których mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i wykonawcy.

 

Uszczelniacze silikonowe stosowane w kuchniach i łazienkach.

 

Uszczelniacze silikonowe są regularnie stosowane do uszczelniania krawędzi zlewozmywaków, zlewów, pryszniców i wanien w kuchni czy łazience. Niektórzy wykonawcy chętnie używają ich również do nakładania silikonowych uszczelek między blatami a ścianami. Oprócz zapobiegania przedostawaniu się wody między różne powierzchnie, wiele uszczelniaczy silikonowych zapobiega pojawianiu się pleśni . Są również łatwe w czyszczeniu.

 

Ponieważ uszczelniacze są dostępne w różnych kolorach, możesz wybrać taki, który będzie idealnie pasował do wybranego przez Ciebie wystroju. Pamiętaj jednak, że silikonów nie da się malować.

 

Uszczelnianie okien uszczelniaczem silikonowym

 

Niektóre silikony zostały opracowane tak, aby łatwo przylegały do ​​szerokiej gamy materiałów budowlanych, takich jak drewno, metal i winyl. Ta cecha czyni je szczególnie skutecznymi do uszczelniania drzwi i okien budynku . Dzięki temu zwiększają efektywność energetyczną budynku, zapobiegając niepożądanej wymianie powietrza między wnętrzem a otoczeniem.

 

Ponieważ silikony zachowują elastyczność pomimo upływu czasu i ekstremalnych temperatur, na jakie mogą być narażone, mogą stanowić długotrwałą barierę przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Silikon zapewniający szczelność orynnowania, uszczelnienie betonu i innych elementów murowanych

 

Rynny mogą być wykonane z plastiku lub stopów metali i służą do odprowadzania wody deszczowej lub topniejącego śniegu z dachu z dala od domu. Jednak ze względu na ich stałą ekspozycję na żywioły ich działanie i szczelność często ulega osłabieniu. Uszczelki pomiędzy różnymi sekcjami są szczególnie podatne na zużycie i przecieki.

 

Szczeliwa silikonowe zaprojektowane specjalnie do zastosowań zewnętrznych najlepiej nadają się do przywracania sprawności systemów rynnowych. Zachowują elastyczność nawet w niskich temperaturach i nie ulegają degradacji pomimo ekspozycji na promienie UV.

 

Fundamenty lub ściany zewnętrzne budynku są często pokryte betonem, cegłami lub kamieniami, materiałami budowlanymi, do których może przylegać niewiele substancji. Szczeliwa silikonowe mogą rozwiązać ten problem.

Są więc idealnym uszczelnieniem do uszczelniania elementów takich jak okapy kuchenne, wyloty suszarek, krany zewnętrzne lub wloty powietrza przechodzące przez murowane ściany.

 

Podsumowując, należy zauważyć, że te nieliczne zastosowania to tylko część różnych zastosowań, do których mogą być stosowane szczeliwa silikonowe. Bez względu na zastosowanie, uszczelniacze silikonowe oferują wydajność i trwałość. Aby dowiedzieć się więcej o naszych wszechstronnych produktach, skontaktuj się z naszymi ekspertami Pure Silikon w zakresie uszczelnień .

 

WRÓĆ DO MENU GŁÓWEGO

 

WRÓĆ DO MENU BLOG & NEWS

Uszczelniacze silikonowe: jak stosuje się je w budownictwie?

26 marca 2022
uszczelniacze silikonowe rodzaje
Ikona kontakt silikonowanie

Zadzwoń do nas

+48 501 69 69 63