Newsy

Przydatne linki

Na skróty

silikonowanie pure silikon logo

Jakie właściwości posiada silikon octowy ? Na co zwrócić uwagę podczas silikonowania silikonami octowymi ?

 

Silikon octowy to produkt o charakterystycznych właściwościach uszczelniających spoiny najczęściej dwóch płaszczyzn.  Jego zapach wyróżnia silna woń octu.  Produkt ten również jest znakomicie odporny na działanie wysokich temperatur. Odznacza się wysoką przyczepnością do różnych materiałów oraz podłoży posiadając szeroki wachlarz zastosowań uszczelniających.. Biorąc pod uwagę jego wszechstronność, należy wiedzieć jak bezpiecznie i skutecznie wykonać jego montaż aby użytkowanie było w pełni funkcjonalne w czasie. Do silikonów kwaśnych zalicza się silikony sanitarne, wysokotemperaturowe, uniwersalne oraz szklarskie.

 

Zastosowania silikonu octowego.

 

Silikony octowe wykorzystuje się najczęściej do uszczelniania spoin szkła, drewna, ceramiki budowlanej. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w kuchni, pomieszczeniach mokrych a w szczególności tych narażonych na kontakt z wilgocią. Słabo nadaje się do spoinowania tworzyw sztucznych takich jak PVC.

 

Ten rodzaj silikonów posiada również swoje ograniczenia ze względu na swój kwaśny odczyn. Nie powinno się ich stosować z materiałami o odczynie zasadowym takimi jak tynki, beton, kamienie naturalne, telfon, produkty na bazie polietylenu, polipropylenu, czy też różnego rodzaju metalu. Styczność z tymi materiałami może doprowadzić do trwałej korozji i uszkodzenia materiałów. 

 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest zastosowanie silikonów octowych do silikonowania wanien akrylowych.

 

Silikon octowy będziemy zatem używać do różnego typu elastycznych uszczelnień w kuchniach np. łączenie blatu kuchennego z ceramiką ścienną lub szkłem lacobel, łazienkach przy uszczelnieniu białego montażu, ościeżnicach drzwiowych i pralniach. Posiada  przyczepność do typowych podłoży sanitarnych - szkła, ceramiki i powierzchni szkliwionych oraz betonu i cegły, jak również drewna i niektórych metali. Zalecany do spoinowania zlewozmywaków, wanien i brodzików emaliowanych. Idealny do fugowania styku między umywalką a ścianą, cokołów ceramicznych, szczeliny wokół sedesu.

 

Szczególne uwagi w zakresie poprawnego silikonowania:

 

Podczas prac montażowych należy szczególnie pamiętać aby nie używać do montażu żadnych taśm malarskich. Bezwzględnie również nie można spoiny pryskać tzw." wodą z płynem czy mydłem" Taka operacja od razu uszkadza powłokę antybakteryją wykonanej spoiny. 

 

 

WRÓĆ DO MENU GŁÓWEGO

 

WRÓĆ DO MENU BLOG & NEWS

 

 

Silikonowanie - silikon octowy 

10 maja 2021
Zdjęcie silikonowanie silikon octowy
Ikona kontakt silikonowanie

Zadzwoń do nas

+48 501 69 69 63