Newsy

Przydatne linki

Na skróty

silikonowanie pure silikon logo

Szczeliwa silikonowe wysokotemperaturowe zostały pierwotnie opracowane i są nadal stosowane jako uszczelnienia lub obudowy ochronne wokół elementów grzejnych i innych urządzeń przemysłowych, które mogą być narażone na temperatury przekraczające 260° C. Silikon wysokotemperaturowy jest specjalnie opracowany, aby wytrzymać temperatury tak wysokie, jak 300 ° C, są odporne na starzenie, wibracje, wstrząsy i pozostają elastyczne nawet podczas powtarzających się cykli ogrzewania i chłodzenia.

 

Silikon wysokotemperaturowy jest często stosowany w samochodach, zwłaszcza w komorze silnika, ponieważ jest idealny do stosowania w środowisku narażonym na działanie wysokiej temperatury pracującego silnika samochodowego. Silikon wysokotemperaturowy jest zwykle stosowany jako uszczelniacz wokół elementów, takich jak pokrywy zaworów, obudowy osi, uszczelki pomp wodnych i olejowych, pokrywy łańcuchów rozrządu, pokrywy pomp paliwowych i pokrywy elektrozaworów. Silikony wysokotemperaturowe są wymagane w miejscach, w których uszczelnione złącze lub połączenie będzie narażone na działanie wysokiej temperatury.

 

Silikon wysokotemperaturowy jest również powszechnie stosowany w pracach wykończeniowych w projektach SPA&WELLNES. Stanowi doskonałe uszczelnienie dla saun i pomieszczeń w których zażywamy odpoczynku jak również pomieszczeń chłodzenia gdzie temperatury są poniżej 0°C

 

Silikon wysokotemperaturowy jak go używać ?

 

Silikon wysokotemperaturowy jest jednym z najlepszych rodzajów wykończenia spoin dla wszelkich projektów budowlanych, w których panują ekstremalne warunki temperaturowe. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie nakładać szczeliwo silikonowe wysokotemperaturowe:

 

1. Przygotuj się dobrze

Upewnij się, że przygotowałeś powierzchnię przed użyciem uszczelniacza. Powierzchnia musi być czysta i sucha, aby produkt dobrze przylegał. Aby uzyskać optymalną wydajność, należy również wygładzić szczeliwo po nałożeniu.

 

2. Użyj narzędzia aplikacji.

Aby ułatwić aplikację, możesz użyć  pistoletu do uszczelniania do nakładania uszczelniacza. Umożliwi to wypchnięcie zawartości na powierzchnię bez nadwyrężania lub ranienia rąk. Po użyciu pistoletu będziesz mieć od pięciu do dziesięciu minut na wygładzenie produktu.

 

3. Zapewnij odpowiednie warunki.

Szczeliwo silikonowe wysokotemperaturowe działa najlepiej aplikować w  temperaturach „pokojowych”, należy jednak upewnić się, że powierzchnia jest sucha i pozbawiona wilgoci. Warunki te pozwalają na wyschnięcie szczeliwa w ciągu 30 minut przed całkowitym utwardzeniem w ciągu pierwszych 24 godzin.

 

4. Zachowaj ostrożność

Jak w przypadku każdego potencjalnie niebezpiecznego materiału, należy zachować ostrożność podczas mieszania szczeliwa z innymi chemikaliami. Zawsze noś okulary ochronne lub coś innego, aby chronić oczy podczas aplikacji. Wreszcie, nie pozwól, aby klej dotykał Twojej skóry i rób regularne przerwy, jeśli to możliwe, aby upewnić się, że nie wdychasz silnych oparów. Po użyciu produkt należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, najlepiej w temperaturze od 10°C do 30°C.

 

 

Silikon wysokotemperaturowy: idealny do wysokich temperatur. 

19 kwietnia 2022
silikon wysokotemperaturowy zastosowanie w saunie
Ikona kontakt silikonowanie

Zadzwoń do nas

+48 501 69 69 63