Newsy

Przydatne linki

Na skróty

silikonowanie pure silikon logo

Przewodnik po konserwacji zewnętrznych uszczelnień w budynkach. Znaczenie rutynowego uszczelniania budynków komercyjnych oraz użyteczności publicznej.

 

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości komercyjnej, już wiesz, jak ważna jest rutynowa konserwacja zewnętrzna w budynku. Jednym z kluczowych elementów tego jest uszczelnienie. To jednak coś więcej niż tylko estetyka – a zaniechanie tego może kosztować Cię sporo środków, a także komfort osób tam pracujących.

 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego uszczelnianie jest ważne w budynkach komercyjnych.

 

Co to jest uszczelnianie ?

 

Do uszczelniania używa się materiału zwanego „uszczelniaczem”, który służy do uszczelniania szczelin wokół drzwi, okien i innych materiałów budowlanych. Są podobne do silikonów, ale w przeciwieństwie do nich, uszczelniacze są bardziej odpowiednie do obszarów, które nie rozszerzają się ani nie kurczą. Wypełnione spoiny twardnieją po wyschnięciu i są nakładane za pomocą pistoletu do mas uszczelniających. Stosowane na profesjonalnym poziomie, tak jak robi to Pure Silikon, płynnie wtapiają się w otoczenie. Uszczelniacz akrylowy można również zamalować. Uszczelniacze są na tyle wszechstronne, że można je nakładać na praktycznie każdy materiał.

 

Korzyści z uszczelniania budynków na zewnątrz

 

  • Uszczelnianie zapobiega przenikaniem wody oraz wilgoci. Zwykły wyciek może wydawać się nieistotny na zewnątrz budynku ale z biegiem czasu może prowadzić do zalania wodą, a naprawa może być kosztowna. Może to również prowadzić do pleśni. Dzięki fachowo zastosowanemu uszczelnieniu możesz tego uniknąć bez problemu.
  • Zapobiegniesz przedostawaniu się owadów do Twojego budynku. Nawet niektóre szczeliny lub pęknięcia na zewnątrz budynku mogą prowadzić do przedostania się owadów , które w późniejszym czasie mogą spowodować przykre konsekwencje. 
  • Szczeliny uszczelniające zapobiegają gromadzeniu się kurzu i alergenów. Szczególnie dla osób cierpiących na alergie nieszczelna szczelina może być problematyczna z powodu alergenów pochodzących z zewnątrz i powodujących problemy z oddychaniem.
  • Uszczelnianie  poprawi szczelność Twojego budynku. Rutynowa kontrola pęknięć i zapoznanie  się z pęknięciami i szczelinami poprzez skuteczne uszczelnianie, może poprawić kondycję twojego buynku.. 

 

Dlaczego powinieneś zatrudnić specjalistę od uszczelnień, takiego jak Pure Silikon

 

Zatrudnienie specjalisty ds . uszczelnień, takiego jak Pure Silikon , zapewni, że uszczelnienie zostanie wykonane bezproblemowo, skutecznie i z doskonałymi wynikami, które utrzymają się przez wiele lat. Próbując zastosować uszczelnienie „zrób to sam”, wiąże się to z ryzykiem użycia tanich lub "marketowych" materiałów, co doprowadzi tylko do dalszych problemów.

 

Firma Pure Silikon zapewnia spersonalizowane rozwiązanie, zapewniając specjalistyczną usługę silikonowania i uszczelniania połączeń, która jest szybka i wdraża najlepsze techniki, narzędzia oraz materiały . Nasi w pełni profesjonalni i doświadczeni pracownicy są gotowi, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług.

 

Skontaktuj się z nami już dziś i uzyskaj bezpłatną konsultację. 

 

 

WRÓĆ DO MENU GŁÓWEGO

 

WRÓĆ DO MENU BLOG & NEWS

Jak unikać problemów z uszczelnieniem w budynkach | Poradnik

02 czerwca 2021
uszczelnianie zewnątrz budynku
Ikona kontakt silikonowanie

Zadzwoń do nas

+48 501 69 69 63